Medjugorje - Podbrdo - Kriżevac - 
Makarska (Morze Adriatyckie) - Mostar - Wodospady Kravica
27.05 - 5.06.2021
 
Codzienny wieczorny program modlitewny z Mszą świętą w Medjugorju
Uroczystość Bożego Ciała
 
Dzień przed wyjazdem cała grupa będzie miała wykonany test wymazowy na SARS-CoV-2. Okazanie testu podczas kontroli granicznej jest niezbędne, aby wjechać na terytorium Bośni i Hercegowiny. Test musi być wykonany maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy.
O godzinie i miejscu przeprowadzenia badań poinformuje organizator. Obecność wszystkich Uczestników obowiązkowa.
 
DZIEŃ 1
15:00 - Msza Święta w kościele Świętego Ojca Pio, ul. Przemyska 21, Gdańsk.
Po Mszy Świętej pakowanie bagaży, zajmowanie miejsc w autokarze według listy wyczytywanej przez organizatora (decyduje kolejność wpłat). Uczestnik ma prawo wyboru miejsca z całej przestrzeni autokaru. Pierwszy rząd foteli pozostaje do dyspozycji organizatora. Przejazd nocny do Medjugorja. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą suchego prowiantu na czas podróży.
 
MIEJSCA ZBIÓRKI:
DZIEŃ 2
Około godz. 18:00 - Przyjazd do Medjugorja, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja. Czas wolny.
 
DZIEŃ 3 - 8
W czasie sześciodniowego pobytu w Medjugorju, codziennie śniadania i obiadokolacje, w godzinach ustalonych przez organizatora, w zależności od programu przewidzianego w danym dniu. Góra Objawień (modlitwa różańcowa tajemnice radosne i bolesne), Góra Krzyża - Kriżevac (rozważania Drogi Krzyżowej), Mostar - spacer orientalnymi uliczkami z klimatycznymi kawiarenkami i sklepikami, Wodospady Kravica - wypoczynek na łonie natury (możliwość plażowania i kąpieli). Spotkanie i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi we Wspólnocie Błogosławieństw (w miarę możliwości Sióstr), spotkania katechetyczne (w miarę możliwości parafii i tłumacza), wieczorna Droga Krzyżowa wokół figury Zmartwychwstałego Chrystusa. Codzienny wieczorny program modlitewny parafii z tłumaczeniem na język polski. Udział w uroczystości Bożego Ciała.
 
DZIEŃ 9
Śniadanie o godz. 8:00, wykwaterowanie, pakowanie bagaży do autokaru o godz. 9:30, wyjazd z Medjugorja. Przejazd na Riwierę Makarską. Czas wolny: 2 godziny. Przejazd nocny do Gdańska. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą suchego prowiantu na czas podróży.
 

DZIEŃ 10
Przyjazd do Gdańska ok. godz. 14:00. Zakończenie pielgrzymki.
 
KOSZT:  
750 zł i 250 €
390 zł i 250 € - dzieci do lat 10.
 
Przy grupie poniżej 31 Uczestników obowiązuje dopłata 100zł od osoby. O ewentualnej konieczności dopłaty, organizator informuje na 14 dni przed wyjazdem. 
 
CENA NIE ZAWIERA:
Wycieczki fakultatywne:
  • Mostar - 10€ od osoby. Wycieczka realizowana przy grupie minimum 15 osób.
  • Wodospady Kravica - 10€ od osoby (bilet wstępu), płatne indywidualnie w kasie parku.
ŚWIADCZENIA:
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

GDY JESTEŚMY NA MIEJSCU:

Organizator będzie informował Uczestnika na bieżąco o wydarzeniach w parafii w czasie pobytu, np. o organizowanych spotkaniach i dostosowywał je do programu. Codzienny plan dnia będzie wywieszony na tablicy przed wejściem do jadalni. Biuro zastrzega sobie prawo do zmian w programie z przyczyn niezależnych od organizatora, np. obfitych opadów deszczu (dotyczy wejścia na Wzgórze Objawień i Kriżevac).

Uczestnik powinien zapoznać się z 
Regulaminem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu w przypadku zbyt małej grupy Uczestników. Informacja na 14 dni przed wyjazdem.