Wyjazd do Fromborka i Braniewa polecamy zarówno dorosłym, dzieciom i młodzieży. Wizyta w planetarium to zawsze pouczające i ciekawe wydarzenie.

PROGRAM:
6:45. Wyjazd z Nowego Portu
7:15. Wyjazd z Ujeściska
7:30. Wyjazd z Orunii
9:30. Przyjazd do Fromborka. Zwiedzanie rozpoczynamy od seansu w planetarium. Planetarium, z 50. miejscami siedzącymi, znajduje się w dawnej dzwonnicy katedralnej zwanej Wieżą Radziejowskiego. Wyposażone jest w aparaturę firmy Carl Zeiss, która wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku. Przedstawia na sztucznym niebie drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów oraz obrazy ponad 6000 gwiazd. Po seansie w planetarium przejście do Katedry pw. Wniebowzięcia NMP i Andrzeja Apostoła. Zespól katedralny to unikalny zabytkowy kompleks średniowiecznych budowli. Jedna z wież należała do Mikołaja Kopernika, który w tym miejscu napisał dzieło "O obrotach sfer niebieskich".
11:30. Prezentacja organów. Bezpośrednio po koncercie zwiedzanie katedry. Czas wolny. 
13:00. Przejazd do Braniewa. Droga Krzyżowa w Sanktuarium Krzyża Świętego.
17:00. Powrót do Gdańska, do miejsc zbiórek, zgodnie z programem.

MIEJSCE ZBIÓRKI:
KOSZT:  
--- zł
 
ŚWIADCZENIA:
Wyjazd realizowany przy grupie minimum 30 Uczestników.
Biuro zastrzega sobie prawo do zmian w programie z przyczyn niezależnych od organizatora. Uczestnik powinien zapoznać się z 
Regulaminem.