Program wyjazdu modlitewnego do Medjugorje:
Koszt wyjazdu 690 zł + 280 euro / 10 dni (9 noclegów), wyżywienie HB,
wyjazd z Gdańska i Łodzi, bez nocnych przejazdów!
wystarczy dowód osobisty (ważny przez minimum 3 miesiące od daty powrotu)
 
Medjugorje - Podbrdo - Kriżevac - Veprić
Makarska (Morze Adriatyckie) - Mostar - Kravica (wodospady)
codzienny wieczorny program modlitewny z Mszą świętą w Medjugorje
 
Za zapisanego uważa się osobę, która wypełniła formularz zgłoszenia (imię i nazwisko, numer pesel, termin wyjazdu, dane kontaktowe) i wpłaciła na konto bankowe 690 zł. Wpłata jest akceptacją regulaminu biura.
Kwota 280 euro zbierana jest przez organizatora od Uczestników w autokarze w dniu wyjazdu.
 
Uwaga: Wypełnienie formularza zgłoszenia, bez wpłaty kwoty złotówkowej, nie jest wiążące dla biura
 
DZIEŃ 1.
Autokar zostanie podstawiony w miejscu zbiórki o godz. 6:00., pakowanie bagażu, organizator zaczyna wyczytywanie Uczestników i zaprasza ich do zajmowania dowolnych miejsc w autokarze (zajmowanie miejsc zgodnie z kolejnością wpłat, nie dotyczy osób dosiadających się w trasie), przejazd przez Łódź (II miejsce zbiórki), fakultatywnie obiad w Oberża Złoty Młyn (ok. godz. 11, danie dnia ok. 12 zł), Żory (III miejsce zbiórki), Gorzyczki (granica), Czechy - zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja ok. godz. 19:00, nocleg (pokoje 2 osobowe z łazienką).
Pierwszy rząd miejsc w autokarze przeznaczony jest do dyspozycji organizatora. W miarę możliwości, o godz. 6:00, zostanie odprawiona Msza Święta w kościele św. Ojca Pio, to wówczas należy podejść z bagażami do przedsionka kościoła i dopiero po Mszy Świętej zacznie się ich pakowanie do autokaru.
 
Miejsca zbiórki:
(I miejsce zbiórki) Gdańsk-Ujeścisko: ul. Przemyska (parking w okolicach kościoła św. Ojca Pio)
(II miejsce zbiórki) Łódź-Kaliska: zatoczka autobusowa, w okolicach dworca autokarowego Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227, godz. 10:30 - 11:00 (nie wjeżdżamy na dworzec)
(III miejsce zbiórki) Żory: stacja paliw Lotos (przy trasie A1), godz. 14:30 - 15:00
 
DZIEŃ 2. 
Śniadanie 6:30, wykwaterowanie 7:15, przejazd Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja (poczęstunek od organizatora, chlebek ze smalcem własnej roboty), Bośnia i Hercegowina - Medjugorje (późnym wieczorem), zakwaterowanie w pensjonacie, w pokojach z klimatyzacją (pokoje z łazienkami i ręcznikami, w większości 2 osobowe, z pojedynczymi łóżkami, skromnie urządzone, nieduże, czyste), obiadokolacja ok. 22:00. Po obiadokolacji, w recepcji, będą przydzielane Uczestnikom pokoje.
W przypadku wyjazdu powyżej 40 Uczestników, osoby zapisujące się pojedynczo, mogą być zakwaterowane w pensjonacie w Medjugorje w pokojach trzyosobowych, o czym będą powiadomione przy zapisie.
 
DZIEŃ 3 - 8.
W czasie sześciodniowego pobytu w Medjugorje codziennie śniadania i obiadokolacje.
W tym czasie codzienny wieczorny program modlitewny z Mszą Świętą od godz. 17:00.
(od czerwca do sierpnia od godz. 18:00).
 
Góra Objawień (modlitwa różańcowa tajemnice radosne i bolesne), Góra Krzyża - Kriżevac (rozważania Drogi Krzyżowej), Makarska - wypoczynek nad Morzem Adriatyckim (plażowanie i kąpiel), Veprić - chorwackie Lourdes, Mostar - spacer orientalną uliczką z klimatycznymi kawiarenkami i sklepikami, Wodospady Kravica - wypoczynek na łonie natury (możliwość plażowania i kąpieli, wspólny śpiew i zabawa przy akordeonie, wstęp 5 euro).
 
Spotkanie i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi we Wspólnocie Błogosławieństw (w miarę możliwości Sióstr), spotkania katechetyczne (w miarę możliwości parafii i tłumacza), wieczorna Droga Krzyżowa wokół figury Zmartwychwstałego Chrystusa, codzienny wieczorny międzynarodowy program modlitewny z tłumaczeniem na język polski, różaniec, Msza Święta i adoracja Jezusa Eucharystycznego (program parafii).
 
Uwaga: WYJAZD na Riwierę Makarską i Veprić jest obowiązkowy dla grupy z uwagi na przejazd graniczny.
 
DZIEŃ 9.
Śniadanie o 5:00, wykwaterowanie, pakowanie bagażu do autokaru o godz. 5:30, wyjazd z Medjugorje o godz. 5.45, przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja ok. 20:00, nocleg.
 
DZIEŃ 10.
Śniadanie o 7:00, wykwaterowanie, pakowanie bagażu do autokaru o godz. 7:45, przejazd do Polski (możliwość wykupienia obiadu w okolicach Łodzi). Zakończenie pielgrzymki dla Uczestników z Łodzi ok. godz. 15:00 (w okolicach dworca autokarowego Łódź Kaliska), a dla Uczestników z Gdańska - zakończenie wyjazdu ok. godz. 20:00 (w miejscu zbiórki zgodnie z programem).
 
 
ŚWIADCZENIA:
 • transport autokarem klimatyzowanym i komfortowym (wc, barek, wideo), doświadczeni kierowcy
 • postoje 15-minutowe co 4 godziny, w tym w pierwszym dniu - jeden postój 45 minut (przerwa obiadowa), w drugim dniu - dwa dłuższe postoje (przerwa na posiłek i przerwa na modlitwę przy figurze Gospa od Puta w Chorwacji)
 • przejazd autostradami, dzienny przejazd - w pierwszym dniu 12 godzin, w drugim dniu 14 godzin. Gorące napoje w autokarze w określonych godzinach (herbata i kawa) płatne u kierowców
 • ubezpieczenie koszty leczenia (KL) i następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) w PZU (kwota ochronna uczestnika 120 tyś zł). Zalecane jest ubezpieczenie od chorób przewlekłych - płatne dodatkowo u organizatora (40 zł/osoba, informacja o ubezpieczeniu na 7 dni przed wyjazdem)
 • na trasie Czechy 2 noclegi + 2 śniadania + 2 obiadokolacje (pokoje z łazienkami 2 osobowe)
 • w Medjugorje 7 noclegów + 7 śniadań + 7 obiadokolacji (pokoje z klimatyzacją i z łazienkami 2 osobowe z pojedynczymi łóżkami), w przypadku grupy powyżej 40 Uczestników, osoby zapisujące się pojedynczo mogą być zakwaterowane w pokojach trzyosobowych, w pensjonacie panuje miła atmosfera i jest serwowane bardzo dobre jedzenie, pokoje są skromne, czyste, nieduże, położony jest on 10 minut spacerem od kościoła (przejście chodnikiem), parking dla autokaru przy pensjonacie
 • wycieczki turystyczne bez przewodnika: Makarska - pobyt 3 godz., Veprić - pobyt do 1 godz. (obowiązkowa), Mostar - pobyt 2,5 godz., wodospady Kravica - pobyt 2,5 godz. (opłata 5 euro)
 • opieka organizatora Pawła w czasie wyjazdu, w autokarze modlitwa (różaniec święty, koronka do Bożego Miłosierdzia), śpiew (pieśni religijne i świeckie), filmy zgodne z programem wyjazdu, muzyka państw, przez które podróżujemy, omówienie Medjugorje i zaprezentowanie literatury
 • pakiet dla pielgrzyma
 • opieka wykwalifikowanej pielęgniarki
 • opłata tłumaczenia spotkań i Mszy Świętych, rejestracja grupy w kancelarii parafii
 • winiety, opłaty przejazdu przez autostrady, opłaty parkingowe
 • cena nie obejmuje wydatków własnych (na wydatki osobiste zalecamy minimum 50 euro)
PRZY ZAPISIE NALEŻY PODAĆ:
 • imię i nazwisko Uczestnika, numer pesel, numer telefonu, termin wyjazdu
 • wpłata przy zapisie 690 zł (wpisanie Uczestnika na listę wyjazdu)
 • zajmowanie miejsc w autokarze według kolejności wpłat (kolejność wyczytuje organizator)
*   *   *
Organizator będzie informował Uczestnika na bieżąco o wydarzeniach w parafii w czasie pobytu, np. spotkania z widzącymi i dostosowywał je do programu. Codzienny plan dnia będzie na tablicy przed wejściem do jadalni.
Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie z przyczyn niezależnych od organizatora. Uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem dostępnym na biuropielgrzyma.pl w zakładce regulamin. Usługa realizowana powyżej 35 Uczestników. Organizator zapewnia Uczestnikom codzienny udział w międzynarodowej Mszy Świętej w czasie wieczornego programu modlitewnego w Medjugorje.
 
CO PIELGRZYM POWINIEN ZABRAĆ ZE SOBĄ:
dokument tożsamości (dowód osobisty), leki, które zażywamy, czapeczka ochraniająca przed słońcem, strój kąpielowy, przenośne radio (do odsłuchiwania tłumaczenia z języka chorwackiego na polski 92,7 FM w czasie wieczornego programu modlitewnego), telefon komórkowy, zegarek, aparat fotograficzny, minimum 50 euro na własne wydatki, 30 zł na dwa obiady w Łodzi, składana parasolka, nakrycie przed deszczem, latarka (wyjście na czuwanie modlitewne), klęcznik ogrodowy, modlitewnik, różaniec, plecaczek na wodę i leki, wygodne i rozchodzone obuwie na płaskiej podeszwie (wejścia na góry) najlepiej typu "adidasy", klapki pod prysznic, mały ręcznik (w hotelu i pensjonacie są na wyposażeniu duże ręczniki), stopery do uszu, okulary przeciwsłoneczne, można mieć ze sobą walutę chorwacką - kuny, na wydatki w czasie wypoczynku na Riwierze Makarskiej. W Medjugorje, Mostarze i nad wodospadami płacimy w euro.
 
Na placu kościelnym znajdują się ujęcia z wodą pitną, zatem nie ma potrzeby kupowania wody w sklepach. Wieczorny program modlitewny odbywa się przy ołtarzu polowym z 5 tysiącami miejsc siedzących. Wokół kościoła znajdują się konfesjonały. Kościół wyposażony jest w klimatyzację. W przypadku zmiany cen paliw, noclegu Uczestnik nie ponosi dodatkowych kosztów (obowiązek przejmuje na siebie wyłącznie organizator).
 

Uwaga: informacja ubezpieczyciela PZU dla Uczestników
 
Zgodnie z paragrafem PZU 31.1.3. z odpowiedzialności ubezpieczyciela wyłączone są koszty leczenia, które powstały z tytułu lub w następstwie znajdowania się w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków odurzających, psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o działaniu przeciw narkomanii, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego.
 
W przypadku opisanej sytuacji z odpowiedzialności wobec Uczestnika wyłączony jest także organizator.

 
 
start       film       kontakt       medjugorje       do góry
facebook